Trabzonspor için zor bir geceydi

Categories: iddaa
Tags: No Tags
Comments: No Comments
Published on: 25 Ekim 2013
Zor geceydi, Kadir Özcan gibi bir değeri kaybetmişti Trabzonspor camiası.

Herkes hüzünlüydü…

Şenol, Turgay, Necati, Kadir, Cemil…  diye devam eden Anadolulun ülkeye ilk baş kaldırışının kadrosundan birini daha kaybetmenin hüznüydü bu, ölüm hüznü…

Var mı ötesi, yok…

Gecen hafta ligde Sivaspor’a hem de kendi evinde gol atamamış bir Trabzonspor un böyle bir ortamda çıktığı maçta aldığı galibiyet hiçte küçümsenmemeli.

Defans yapmayı öğrenen Trabzonspor un golsüzlük sorununu çözmesi ile daha iyi günlerin kapısını aralayacağını söylemek kahinlik olmaz. Oyunun bazı bölümlerinde Legia Varşova yüklendikçe yüklendi ve Onur a takıldı. İşte bu dönemlerde orta sahada inisiyatif alabilecek oyunculardan Malouda ve Adrian devreye girmeliydiler ama gir(e)mediler.

Malouda da son 3 maçtır bir gerileme yaşanıyor. Trabzonspor için ne kadar önemli olduğunu birinci golün öncesinde herkes gördü. Haklı olarak ondan beklentiler çok fazla…

Bosingwa’nın en kötü maçı.5 tane yanlış pasını saydım, özellikle bir tanesi ki takım tam atağa kalktığındaydı ki ona hiç yakışmadı…

Aykut Demir’in zoraki sol bekliği bir gün onun kırmızı kartla yüzleşmesine neden olacak  gibi.

Olcan’ın iyi oyunu devam ediyor.

Legia Varşova karşısında Janko ile maça çıkmak bir riskti ama Janko golünü attı.

Uzun boylu Legia Varşova defansıyla boğuşmak üzere sahaya sürülen Janko yerden 5 cm zıplamadan rakiplerini bu kadar uğraştırıyorsa bir de zıpladığı zamanı düşünün!

Henrique her ne kadar 2. forvet olarak sahada yer almışsa da daha çok kenarlarda ve verimsiz alanlarda dolaşıp durması maçın erkenden bitmesini engelleyen faktörlerden birisiydi.

Karmaşık duygular içinde maça çıkan Trabzonspor’un bu maçı kazanmasında en büyük emeği olan kaptan Onur u halen daha milli takım kalesi için tercih etmeyen Fatih Terim’in sanırım bundan sonra tercihi değişir.

Son söz: Kadir hocaya Allah’tan rahmet, Trabzonspor’a başarılar dilerim.

Bir Cevap Yazın

Welcome , today is Cumartesi, 17 Ağustos 2019